user
Bir Konserin Tadını Çıkarmanın 7 Yolu

Sıradaki içerik:

Bir Konserin Tadını Çıkarmanın 7 Yolu

e
sv

Bursa Konser Mekanları

128 okunma — 23 Aralık 2023 12:40
bursa konser mekanı

Bursa Konser Mekanları

1,5 milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan Bursa birçok konser ve tiyatroya ev sahipliği yapıyor. Şehirde her yıl onlarca konser yapılıyor. Farklı tarzlarda yapılan konserlere binlerce müziksever de katılıyor. Ülkemiz müzisyenlerinden birçoğu Bursa’da hayranları ile bir araya gelmek için çeşitli organizasyonlar ile konserler düzenliyor. Bursa nüfusu ve kültürü ile bu konserlere oldukça müsait bir şehirdir ve konser alanları ile bu yoğunluğu da kaldıracak bir şehirdir.

Bursa’da Konser Yapılabilecek Alanlar

Bursa’da konser yapılabilecek altyapıya ve ambiyansa sahip olan birçok mekan bulunuyor.

Bursa konser mekanları içerisinden bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Kültürpark açık hava tiyatrosu
  • Adile Naşit Tiyatrosu
  • Mustafa Kemal Paşa Kültür Merkezi
  • Müjdat Gezer Sanat Merkezi
  • Barış Manço Kültür Merkezi
  • Hayal Kahvesi
  • Jolly Joker

Bu mekan ve alanlar birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Yine konserlerin büyüklüğüne ve katılımcı sayılarına göre farklı konserler bu mekanlarda yapılabiliyor.

bursa konser mekanları

bursa konser mekanları

Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu

Bursa şehir merkezine oldukça yakın bir yerde olan Kültürpark açık hava tiyatrosu birçok konsere ev sahipliği yapıyor. Mekan normal şartlarda 3 bin kişiliktir fakat konserlerde 5 binin üzerinde bir misafir ağırlama kapasitesine ulaşıyor. Ses sistemi ve sahnesi konserlere çok müsait bir yerdir.

Adile Naşit Tiyatrosu

Yıldırım ilçesinde bulunan Tiyatro salonu tiyatronun yanı sıra konser alanı olarak ta kullanılıyor. Mekanın akustiği ve ışık sistemi kapalı alanda konser yapılmaya oldukça müsait olduğu için birçok konserde de kullanılıyor. Konser günleri kapasitesinin üstünde misafir ağırlayabiliyor.

Hayal Kahvesi

Hayal kahvesi Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bulunuyor. Bu mekan Bursa’nın en fazla konserin yapıldığı mekanıdır. Mekanda her iki günde bir konser yapılabiliyor. Ülke çapında bir çok ünlü sanatçı bu mekanda konserler yapmaya devam ediyor. Akustiği, ses sistemi ve ışık sistemi oldukça iyi olan mekan fazla büyük değildir. Sahne ile iç içe bir salona sahip samimi bir konser mekanıdır.

Jolly Joker

Ülke çapında birçok şehirde şubesi olan Jolly Joker Bursa’da konser yapılacak mekanlardan birisidir. Bu mekan Yıldız Tilbe, Volkan Konak Hande Yener gibi birçok ünlü starın konserine de ev sahipliği yapmıştır. Nilüfer ilçesinde yer alan konser mekanda her yıl yüzlerce farklı konser yapılıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli