user
Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

Sıradaki içerik:

Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

e
sv

En Çok İzlenen Filmler Yabancı Filmler

152 okunma — 28 Aralık 2023 13:27
türklerin en çok izlediği yabancı film

En Çok İzlenen Filmler Yabancı Filmler

Sinema tarihinin gelişiminden bu yana pek çok film ve senaryo seyircilerin beğenisine sunulmuş, kimisi hafızalarda derin izler bırakırken kimileri de eleştiri oklarının hedef noktası olmuştur. İnsanların belki de vaktini en çok geçirdiği medya eğlence dünyasında filmler büyük yer kaplar. Peki ya bugüne kadar tüm dünyada beğeni kazanmış ve tam not almayı da başarmış olan en çok izlenen filmler yabancı filmler kategorisinde hangi yapımlar yer alır?

Godfather

Gelmiş geçmiş en yüksek IMDb puanına sahip film 1972 yılında çekildi. New York ta yaşayan Don Carleon ve ailesi güçlü bir İtalyan mafyası ve New York un pis işlerini üstlenmiş çetelerin yöneticileridir. Ayrıca siyasetçi ve politikacıları çok iyi kullanan Baba lakaplı Carleon, Solozzo lakaplı bir mafya tarafından vurularak ölümden dönmüş ve hayatı kötü anlamda değişmiştir.

Hızlı ve Öfkeli

Türkiye ve dünyada en fazla izlenen film özelliği taşıyan yapıt, Dominik ve Brian adlı iki farklı karaktere sahip hız tutkularıdır. Kaderi farklı yönde çizilmiş bu adamların yolu ise bu tutkuları sayesinde kesişir ve ortaya inanılmaz maceralar çıkar.

türklerin en çok izlediği yabancı filmler

türklerin en çok izlediği yabancı filmler

Yüzüklerin Efendisi

J.R Tolkien tarafından 1930 lu yıllarda bir çocuk romanı olarak yazılan Yüzüklerin Efendisi serisi senaristlerin ilgisini çekmiş ve müthiş bir hayal ürünü olan bu kitap tarihe en fazla izlenen yabancı filmlerden biri olarak geçmiştir.

Matrix

2000 li yılların başında sinema sektörünü yakıp kavuran bu ajan filmi ülkemiz ve dünya da en çok izlenen filmlerden biri olmayı başarmıştır. Ana konu gelecekten olası paralel evren ve sanal gerçeklik konularına bir bilim adamının yaşadığı olaylar üzerinden aktarılır.\r\n

Deadpool

Aksiyon, macera ve bilim kurgu severleri dışında tüm kitleleri beyaz perdeye çeken film, ölümcül bir hastalığa yakalanan ve son çare olarak vücuduna yüksek oranda hücreler enjekte ettirerek hastalıklı organlarını tamamen iyileştirme ümidi ile bedenini geri dönülmez bir yola sokmuştur.

Alacakaranlık Serisi

Edward adında oldukça yaşlı ama 17 yaşında görünen bir vampirin ailesi ile birlikte daha önce vampirlerle hiç tanışmamış bir kasabaya taşınmasını konu edinen film en yüksek ciroya sahip gençlik yapıtları arasında yer almaktadır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli