user
İstanbul Konser Mekanları

Sıradaki içerik:

İstanbul Konser Mekanları

e
sv

En İyi Açıkhava Konser Adresleri

193 okunma — 20 Aralık 2023 22:23
açıkhava konser

En İyi Açıkhava Konser Adresleri

İnsanların toplu bir şekilde güzel vakit geçirdiği organizasyonlardan biri konserdir. Konser insanların sevdikleri sanatçı eşliğinde yaptıkları eğlencelerdir. Bu eğlenceler için her yıl yüzlerce konser düzenleniyor. Açıkhava veya kapalı konserler birçok müzisyeni hayranları ile buluşturuyor.

Ülkemizde En İyi Konser Yapılabilecek Mekanlar

Ülkemizde eğlence ve spor amaçlı birçok alan konser alanı olarak ta kullanılıyor. Büyük kalabalıklara hitap eden bu alanlarda çok güzel konserler yapılıyor. Son yılların en iyi Açıkhava konser adresleri aşağıdaki gibidir;

  • İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu
  • İstanbul Küçük çiftlik parkı
  • Ankara ODTÜ Stadyumu
  • Bursa Kültür park Açıkhava tiyatrosu
  • İzmir arena
  • İzmir Aya Yorgi Babylon
  • Antalya Antik Aspendos tiyatrosu

Bu mekanların kullanım amacı farklı olsa da çok güzel bir ambiyansa sahip oldukları için çeşitli konserler düzenleniyor.

İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu

İstanbul’un en meşhur semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda bulunan İstanbul Harbiye Açıkhava Tiyatrosu son yılların en fazla konser yapılan alanlarından biridir. İstanbul’da yapılan büyük organizasyonların tamamına yakını burada yapılıyor. Tiyatroda oturulacak alanların kapasitesi 4.000 olsa da konser günlerinde otuz bin kişiye kadar kapasitesi bulunuyor.

açıkhava konser

açıkhava konser

Ankara ODTÜ Stadyumu

Ankara’nın en tarihi ve en büyük stadyumlarından biri olan Ankara ODTÜ Stadyumu Ankaralıların en fazla Açıkhava konser alanı olarak kullandıkları mekandır. Stadyum kapasitesi 13.000 kişidir. Fakat konser günlerinde saha da kullanıldığı için kapasite 20.000- 25.000 kişiye kadar çıkabiliyor. Ankara’nın birçok bölgesine yakın olan stadyumda onlarca farklı konser düzenlenmiştir.

Antalya Antik Aspendos Tiyatrosu

\Roma dönemi tarihi eserlerinden biri olan Antalya Antik Aspendos tiyatrosu ilk günkü görünümünü korumayı başarmıştır. Serik ilçesinde bulunan tiyatro yüzlerce antik tiyatroya da sahne olmuştur. Günümüzde güzel bir konser ambiyansı yaşattığı için özel konserler bu alanda yapılıyor. Tiyatronun kapasitesi 12.000 kişiliktir.

konser

konser

Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu

Tiyatro ülkemizde bulunan yüzlerce antik tiyatrodan esinlenerek yapılmıştır. Modern bir görünüme sahip olan Bursa Kültür park Açıkhava tiyatrosu alanı geniş ve tüm misafirlerin sahneyi aynı açı ile görmesini sağlayan bir sistemle dizayn edilmiştir. Bursa Kültür park Açıkhava tiyatrosu 5.000 kapasite ile Bursa’nın en büyük Açıkhava konser alanı olarak kullanılıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli