user
Sinema Tarihinin En İyi Filmleri

Sıradaki içerik:

Sinema Tarihinin En İyi Filmleri

e
sv

Türklerin En Çok İzlediği Yabancı Filmler

192 okunma — 21 Aralık 2023 14:39
türklerin en çok izlediği yabancı filmler

Türklerin En Çok İzlediği Yabancı Filmler

Uzun süredir film kavramıyla iç içe olan insanoğlunun bu kavrama yaklaşımı da sürekli değişiklik göstermektedir. Tek birleşilen nokta ise filmsiz bir hayatın oldukça eksik olduğudur. Elbette ki film kavramı toplumlarının çoğunlukla değer yargılarını ve yönelimlerini içerirken, insanoğlu da
izlediği filmlerde iç dünyasına rehberlik edecek veya iyi gelecek olanı arar.

Bütün bu durumların merkezinde de Türklerin en çok izlediği filmler elbette ki iç dünyalarına yönelik çok yönlü yakın gelen filmler olacaktır. Hayatın her alanında duygu, adalet, güncel konuların işlenmesi ve elbette ki bilim kurgu içeriklerinin de izlenilen filmlerde yer aldığı gözlemlenmekte. Sizler için Türk toplumunun en çok izlediği yabancı filmler ile ilgili 4 tane filmin kısa özetini aşağıda sırlamış bulunmaktayız.

türklerin en çok izlediği yabanci-film

türklerin en çok izlediği yabanci-film

 

Tarihi ve Askeri Konulu “1917” Filmi

Türkler olarak asla tarih ve askeri içerikli konulara uzak kalamadığımızı ortaya koyan bir film seçimi. Konu zorlu bir görevle iliği iki askerin I. Dünya Savaşı dönemindeki durumları merkezinde ilerlemekte.

Gerilimi Kendimizden Kodlamalarımıza Uygun “Alaca Karanlık Efsanesi Yeni Ay” Filmi

Türk mitolojisinin tartışmasız en önemli ve kıymet verilen sembollerinden biri olan “kurt” kavramı merkezli bir film elbette ki talep görecektir. Otoritelerin görüşüne göre, vampirin de duygusalını seven bir psikolojiyle izlendiği büyük olasılık taşımakta.

Var Olanın Ötesindeki Merakımıza İmdat Gibi Yetişen Martix:

Sadece Türklerin en çok izlediği yabancı filmler klasmanında değil çok büyük ilgiyle hem de tekrar tekrar izleten bir film. Gerçek diye bildiğimiz ve gerçekliğin ötesindeki dünya ile ilgili ip uçları vermeye çalışan bir film. Özet olarak filmde her iki farklı dünyada değişmeyen tek şeyin her yerde iyi ve kötü kavramlarının varlığı fakat sonuç olarak iyilerin kazanma ümidi olmakta.\r\n

Psikolojik Gerilim Konulu “Altıncı His”

Film yine sadece Tükler tarafından değil dünyada izleme rekorları kıran ve klasikler alanında da ödülleriyle haklı yerini alan özellikte. Filmde ölülerle irtibat içinde olan bir çocuk ve yine en az çocuk kadar iç savaşları söz konusu olan bir psikoloğun arasında geçen diyaloglar ve olayları merkezinde ilerleyen özellikte.

Türkler Olarak En Çok İzlediğimiz Filmler Analizi

Uzmanlar tarafından hayatın algılardan ve iç dünyamızdakini anlamlandırma arayışından ibaret olduğundan bahseder.

Yukarıdaki film seçimlerini analiz etmek gerekirse:

    • Filmlerde tarihe ve askere verdiğimiz özel önem veriyoruz
    • Gerilirken bile içinde aşk olanı seçiyoruz
    • Ölüm ve ötesi her zaman filmlerde de arayış içerisinde olduğumuz konulardan gözükmektedir.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli