user
İstanbul Konser Mekanları

Sıradaki içerik:

İstanbul Konser Mekanları

e
sv

İstanbul Konser Mekanları

294 okunma — 20 Aralık 2023 08:07
istanbul konser, tüm konserler, istanbul konser tarihi, istanbul konserleri, ücretsiz istanbul konseri, konser bileti, konser bileti çekiliş
istanbul konser

İstanbul Konser Mekanları

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul on beş milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. İstanbul birçok alanda Türkiye’nin lokomotifi durumundadır. En fazla turistin geldiği, en fazla tiyatro ve konserin yapıldığı yerdir. Şehirde milyonlarca insanın yaşaması bu imkanlara daha fazla olanak sağlıyor. Bu imkan ile yapılan her konsere binlerce insan katılıyor.

İstanbul’da Konser Yapılabilecek Mekanlar

İstanbul’un farklı semtlerinde konser yapılabilecek onlarca farklı konser mekanı bulunuyor. İstanbul konser mekanları içerisinden bazıları şunlardır

  • Babylon
  • Dorock XL
  • Zorlu Center Sanat Merkezi
  • Wolkswagen Arena
  • Jolly Joker
  • Bronx Pi Sahne
  • Shaft
  • Santra İstanbul
  • Harbiye

Bu mekanlar birbirinden farklı stillere sahiptir. Bu mekanlarda her yıl onlarca konser yapılıyor ve binlerce insana hitap ediyor.

istanbul konser mekanları

istanbul konser mekanları

Wolkswagen Arena

Maslak’ta bulunan Wolkswagen Arena’nın tek amacı konserlere ev sahipliği yapmaktır. Son yıllarda birçok dünya yıldızına sahne olan Wolkswagen Arena 5800 kişiyi ağırlayabiliyor. Mekan büyük bir ambiyansa sahiptir ve seyircilerin hepsinin görüş açısı aynıdır. Bu mekana konser için giden kişiler sahne, ses ve ışık ambiyansına hayran bir şekilde ayrılıyor.

Bronx Pi Sahne

Bronx Pi Sahne Beyoğlu’nda bulunuyor. Bu mekanda her cumartesi konserler düzenleniyor ve bazı müzik grupları burada sahne alıyor. Mekanın üstü açıktır fakat farklı bir sistem ile kısa sürede üstü açılabiliyor. Yaz aylarında açık hava konseri tercih edenler için bulunmaz bir yerdir. Bronx Pi Sahne özellikle rock müzik severler için ideal bir mekandır.

istanbul konser

istanbul konser

Babylon

Şişli’de bulunan Babylon İstanbul’un en iyi ses sisteminin bulunduğu konser alanlarından biridir. Farklı bir ambiyansa sahip olan mekan birçok yerli ve yabancı sanatçıyı da ağırlamıştır. Mekanın özelliğinden dolayı farklı müzik tarzlarında konserler veriliyor.

Dorock XL

Canlı müzik ve konser için en müsait sahnelerden biri Dorock XL sahnesindedir. Bu sahnenin geniş olması konser veren müzisyenin sahne kontrolünü daha da kolaylaştırıyor. Dorock XL konser alanı Kadıköy’de bulunuyor ve konserlerin olmadığı günler canlı müzik eğlencesi düzenleniyor. Bu mekanda insanlar sabahın dördüne kadar eğlenme fırsatı buluyor. Dorock XL toplam iki bin metrekare alana sahiptir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli